2 Niedziela Adwentu
10 grudnia

1. Przywołując dzisiejsze wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, zapraszamy na roraty od poniedziałku do piątku o godz. 6.30. Zachęcamy, aby na Roraty licznie przychodziły dzieci z zapalonymi lampionami a dorośli ze świecami. Po roratach spotykamy się w salce oratoryjnej na śniadaniu.
2. W poniedziałek, o godz. 18.45, do kościoła dolnego zapraszamy na kolejne spotkanie biblijne prowadzone przez ks. dra Ryszarda Kempiaka. Rozpoczynamy cykl spotkań z hasłem nowego roku duszpasterskiego „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.
Jest to też spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci kl. I, II i III przygotowujących swoje dzieci do I Komunii świętej.
3. We wtorek, w Klubie u Salezjanów , o godz. 16.30, Krąg biblijny.
4. W środę, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny. Po Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W kalendarzu liturgicznym wspominamy św. Łucję.
5. W sobotę rozpoczynamy Nowennę do Bożego Narodzenia. W tym dniu zapraszamy wszystkie dzieci z rodzinami na Boskie kolędowanie w czasie Boskiej Soboty przy świątecznym stole. Rozpoczęcie o godz. 15.30. Nie zabraknie gier, zabaw, warsztatów dla dzieci i dobrej atmosfery dla starszych. Zachęcamy do przyniesienia smakołyków. My jak zwykle zapewniamy barszcz i krokiety.
6. Opłatki można nabyć w zakrystii lub kancelarii.Za złożone przy tej okazji ofiary składamy „Bóg zapłać”. Są do nabycia świece Caritas w ramach akcji „Wigilijne dzieło Pomocy”. Wystawione są tytki, które tradycyjnie można zabrać i przynieść do zakrystii lub na portiernię. Parafian zainteresowanych akcją „Wigilia bez granic” zapraszamy do zapoznania się plakatem w gablocie oraz linkiem na stronie parafialnej .
7. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę inwestycyjną i do puszek. Zbawiciel, którego oczekujemy, niech błogosławi Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia.

ks. Waldemar Kapusta
proboszcz